GREMOŠANAS SISTĒMA. Aktivētā ūdens ietekme uz to.

Vai aktivētais ūdens ir jādzer ēšanas laikā?

     Funkcionāli kuņģis dalās uz diviem nodalījumiem distālo (ēdamā pārvietošanās un apstrādes funkcija) un proksimālo (ēdiena uzglabāšana) .

     Kad ēdiena porcija nonāk kunģī, tās cietie komponenti izvietojās slāņos, kurus noklāj no ārpuses šķidrums un kuņģa sula, pēc tam nonākot distālajā nodalījumā.

     Notiek pakāpeniska ēdiena un škidruma pārvietošanās uz divpadsmitpirkstu zarnu, uz kā rēķina tā kuņģa apjoms samazinās. Cietie komponenti nespēj tikt tālāk līdz brīdim, kad tie tiks sasmalcināti līdz 2-3 mm, 90% šo daļiņu, kas pamet kuņģi, nepārsniedz 0,25 mm

     Veģtetatīvā nervu sistēma, intramanuālie nervu pinumi un hormoni regulē kuņģa iztukšošanu.

     Gadījumā, ja no klejojošā nerva netiek padoti impulsi, notiek ievērojama kuņģa peristaltikas palēnināšanās kā arī rodas defekācijas grūtības.

     Šķidrums brīvi pārvietojas pa gremošanas sitēmu, līdz ar to tā ātrumumu ietekmē dažāds spiediens kuņģī un divpadsmipirkstu zarnā

Vai var dzert aktivēto ūdeni pirms vai pēc ēšanas?

     Zarnu trakta ģļotu apvalkam piemīt spēja daļēji absorbēt asinis un transportēt to līdz asinīm. Tukšā dūšā. Ja aktivētais ūdens ir izdzerts tukšā dūšā, tas netiek aizkavēts proksimālajā kuņģa nodalījumā, nokļūstot uzeriz distālajā nodalījumā, tai laikā kad ēdiens paliek proksimālajā. Jāpiebilst, ka citi šķidrumi ar enerģētisko vērtību, kas tiek uzņemti ar ēdienu, reaģē mazliet citādāk, iepriekš aizkavējoties ar ēdienu proksimālajā nodaļā.

     Pamatojoties uz daudzu zinātnisku pētījumu rezultātiem, aktivētais ūdens 300 ml apjomā pamet kuņģi 5-15 minūšu laikā. Pie tam, tāpat tika atklāts, ka kuņģī un tievajā zarnā ir savadabīgas «kabatas» ūdens glabāšanai. Tādējādi, aktivētais ūdens, kas uzsūcas ēšanas laikā, netek pa barības vadu, noskalojot kuņģa sulu, gļotas un fermentus.

    Galvenais nosacījums — Aktivētajam ūdenim jābūt siltam.

Secinājumi:

     1. Ēšanas laikā Aktivētais ūdens pilda trīs pamatfunkcijas — uzlabo ēdiena sagremoto daļiņu pārvietošanos pa barības vadu, nonākot kuņģī, palīdz izšķīst lielākiem ēdiena gabaliem, palīdz skābēm un fermentiem tikt pie ēdiena daļiņām. Atblidot uz jautājumu, vai var lietot ūdeni ēdienreižu laikā — jā, var.  

     2. Neierobežojiet sevi Aktivētais ūdens dzeršanā nedz pirms, nedz ēdienreizes laikā, nedz pēc tam. Protams, centieties saglabāt mēra sajūtu , izdzerot litru ūdens, jo tādā gadījumā tas vienkārši nespēs iziet cauri kuņģim, tomēr tas īpaši neietekmēs uz skābes līmeni un gremošanas sistēmu.

Šāds ūdens – pamats veselībai un svara zudumam.

samazinam-degvielas-paterins